ملاقات علی دایی با آیت الله بهجت (ره)

برنا: علی دایی شاید از معدود افراد جامعه ورزش است که در سال های پایانی عمر با برکت عبد صالح خدا حضرت آیت الله العظمی بهجت قدّس سرّه دیداری با وی داشت.
 
در دومین سالگرد عروج ملکوتی این فقیه عارف و روشن ضمیر بازخوانی خاطرات ملاقات علی دایی با آیت الله بهجت خالی از لطف نیست.
 
ماجرای ملاقات به چند سال قبل برمی گردد؛ روزهایی که علی دایی با سایپا نخستین روزهای مربیگری را تجربه می کرد. تیم او در آستانه قهرمانی قرار داشت و تماس‌های مشکوک با تلفن سرمربی نارنجی پوشان زیاد شده بود. در یکی از این تماس‌ها یک رمال معروف فوتبالی، دایی را تهدید می‌کند که " اگر فلان قدر پول  به حساب‌ِ من نریزی، تیم تو موفق نخواهد شد."

پس از این تماس دایی بدون  اتلاف وقت به قم و خدمت آیت‌الله بهجت می‌رود. سرمربی این روزهای پرسپولیس در خصوص آن « ملاقات خاص» به برنا می گوید: رفتم قم و از حاج آقا وقت خواستم، ایشان هم مثل همه افراد که دو دقیقه بهشان وقت می‌داد، من را هم در حد دو دقیقه به حضور پذیرفت. مشکلم را عرض کردم و ایشان فرمود اگر روی نیمکت ذکر بگویم و تسبیح بیندازم دیگر مشکلی نخواهد بود.
 
علی دایی از نماز جماعت آن روز نیز اینگونه یاد می‌کند: « وقتی در صف نمازگزاران پشت سر ایشان قرار گرفتم، احساس عجیبی داشتم، مو به تنم سیخ شده بود. »

بهترین گلزن فوتبال جهان در پایان یادآور شد: « صحبت‌هایی که ایشان با بنده کردند اعتماد به نفس و قوت قلب بزرگی به من داد. وقتی مجددا به تمرینات برگشتم، می‌دانستم این بار موفق می‌شوم چون  صحبت‌هایی که ایشان انجام دادند سبب شد اعتقاداتم بیشتر شود. فکر می‌کنم زمانی که آدم به اصل رو بیاورد می‌تواند در همه چیز موفق شود. این ملاقات مرا به خودم آورد، شاید یک مقدار از خودم دور شده بودم .»

دایی صبح امروز نیز به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی آیت الله بهجت به خبرنگار ورزشی برنا گفت:کوچکتر از آن هستم که بخواهم درباره آیت الله بهجت صحبت کنم. ایشان از نوادر تاریخ بودند و به معنای واقعی کلمه یک انسان کامل به شمار می آمدند؛ نظیر آیت الله بهجت هر 500 سال یکبار در تاریخ متولد می شود و مقام معنوی والای ایشان زبانزد خاص و عام بود. هر زمانی که نزد آیت الله بهجت می رفتم از ایشان انرژی می گرفتم و برایم بسیار شیرین و گوارا بود.
/ 0 نظر / 24 بازدید